Гледајте ВО ЖИВО: Романија – Македонија (ЛИНК)

Женската кадетска репрезентација на Македонија денес на Европското првенство во Црна Гора ќе се соочи со селекцијата на Романија.

Ракометарките на Македонија на кадетскиот континентален собир за ривали ги имаат уште Унгарија и Франција во рамки од групата Д.

Најдобрите две репрезентации ќе продолжат да се натпреваруваат во следната фаза.

Дуелот меѓу Романија и Македонија ќе стартува со почеток од 15:45 часот, а може да го гледате ТУКА.