Гледајте ВО ЖИВО: Македонија – Исланд (ЛИНК)

Кадетките на Македонија против репрезентацијата на Исланд ќе атакуваат на првата победа на Европското првенство во Црна Гора.

Ракометарките на Кристијан Грчевски доколку го совладаат Исланд, тогаш ќе ја освојат 15. позиција на Европското првенство и ќе го избегнат последното место.

Натпреварот меѓу Македонија и Исланд ќе стартува со почеток од 11:15 часот, а може да го гледате ТУКА.

*линкот на ЕХФ ТВ работи со регистрација во неколку чекори.

Следете не на нашите социјални мрежи, на Facebook, и бидете дел од Viber заедницата на 24Ракомет – добивајте ги сите информации веднаш на вашиот телефон!