Гледајте ВО ЖИВО: Вардар – Спартак, Скопје – Радовиш, Вардар Неготино – Партизан (ЛИНКОВИ)

Од 18:00 часот се игра три средби. Во Суперлигата, тимот на Скопје е во потрага на првата победа оваа сезона во елитното друштво и ќе игра против Радовиш. Во Женската лига, Вардар на домашен терен ќе се соочи со Спартак, додека во Првата лига во Неготино, Вардар го пречекува Партизан Гевгелија. Сите три меча може да ги гледате на линковите во продолжение...