ВЛОГ 4: Колбаси и скара зачинети со пораз, разгорени страсти и плуканицата на Ласица (ВИДЕО)

Македонија загуби од Црна Гора со 28-24 во второто коло од Европското првенство во Унгарија и Словачка. на денот кога има натпревари, покрај ракометарите мораме да се тестираме и ние новинарите, па стандардно во исчекување на триесетина минути дали ќе можеме да влеземе во сала. Вчера имаше и казни за чорапите, скара и колбаси зачинети со пораз, но тоа не беше пречка за добрата атмосфера кај навивачите. Натпреварот го одбележа и малиотинцидент на крајот меѓу Марко Ласица и македонските навивачи...Како помина четвртиот ден на екипата на 24Ракомет во Дебрецин, може да погледнете во видео прилогот.