ВИДЕО: Крајот го краси делото – ѓорчепетровки го запоседнаа тронот

Ѓорче Петров предводен од Симе Симовски е шампион на Македонија после 13 години. Ракометарките во последниот натпревар од Женската лига остарија победа против Металург што беше доволно за потврда на титулата. После натпреварот ракометарките знаеја да се израдуваат, видеото од прославата погледнете го во продолжение.