Вардарци во Маврово фаќаат залет пред Рајн Некар (ФОТО)

Двократниот европски првак Вардар и поранешен македонски шампион одработува дел од подготовките во Маврово.

Тренерот Владо Недановски смета на сите засилувања во играчкиот кадар – Петриќ, Николиќ, Срдановиќ, Мело и Јашухира.

Последен во стројот се приклучи и кубанскиот репрезентативец Ансер Родригез, кој исто така веќе е во Маврово со екипата.

Вардарци ги очекува пријателски натпревар со Охрид, а потоа и настап на Струшкиот турнир пред квалификациските дуели со Рајн Некар Левен од Лигата на Европа.