Атракција во Кавадарци: Кондев и Гошевски „режираа“ цепелин против Вардар (ВИДЕО)

Тиквеш загуби дома од Вардар со 24-28, но погодокот на натпреварот го постигнаа домашните ракометари. Цепелин во мрежата на македонскиот шампион реализираа левото крило Дарко Кондев кој беше асистент и десниот бек Дејан Гошевски, кој беше екзекуторот. Погледнете го атрактивниот погодок....