Атракции еден куп: Шрауби на Спасовски и Јевтиќ, цепелин на Џонов и Серафимов…(ВИДЕО)

Мечот од осминафиналето на Купот на Македонија што Алкалоид го доби со Бутел Скопје со 25-24 изобилуваше со атрактивни погодоци. Најпрво пивотот на бутелци, Владимир Јевтиќ, постигна гол со шрауба, ист таков потег имаше и десното крило Бојан Спасовски од тежок агол, а последниот гол беше дело на Мартин Серафимов, кој заедно со Иван Џонов реализираа цепелин. Погледнете....