За ТВ шпици – гол со шрауба во пад на Ненад „Ер Струга“ Костески (ВИДЕО)

Еурофарм Пелистер го совлада Вардар со 29-25 во натпреварот од осмото коло од суперлигашкото друштво, а од овој натпревар вреди да биде одбележан и погодокот на десното крило Ненад Костески, кој беше меѓу најдобрите поединци на дербито. Тој постигна гол за ТВ шпици во вардаровата мрежа. Погледнете ја шраубата во пад на „Ер Струга“...