🎥Омерагиќ: Со смирена глава да покажеме што знаеме и умееме

 

Македонската машка ракометна репрезентација се наоѓа процес на подмладување на ростерот. Еден од бранот млади и талентирани ракометари кои треба да бидат столбот на репрезентацијата во годините кои следуваат е и младиот Едвин Омерагиќ (21). Левиот бек и еден од столбовите на македонската одбрана, пред камерата на 24Ракомет ги искажа своите очекува за дебитантскиот настап на престојното EП 2024.