🎥Срна: Уште од почетокот немавме добра енергија, многу технички грешки…

Репрезентацијата на Хрватска доживеа нов пораз во главната фаза на Европското првенство во Германија. Подобра од Хрватска беше и Унгарија, која славеше со 29:26. Еден од подобрите во составот на Горан Перковац, левиот бек Звонимир Срна, за 24Ракомет ТВ го анализираше поразот од Унгарија и истакна дека со неговите колеги ќе се обидат да го поправат впечатокот на следниот дуел против Исланд. Целосната изјава на Срна погледнете ја во видео прилогот...