🎥Кушан: Јас Хрватска ја гледам во финале!

 

Репрезентацијата на Хрватска го доживеа првиот пораз на Европското првенство 2024 кое се одржува во Германија, откако загуби од Франција со 34:32 во натпревар од првото коло од главната фаза. Поранешниот член на Еурофарм Пелистер, Томислав Кушан, кратко го коментираше поразот од Франција ги истакна дека својата репрезентација ја гледа во финалето на континенталниот собир. Целосната изјава на кружниот напаѓач погледнете ја во видео прилогот...