🎥 Поранешен македонски репрезентативец се проба во други води – има свој подкаст

Поранешниот кадетски и младински репрезентативец на Македонија, Виктор Петковски, минатата сезона му кажа збогум на ракометот и реши да се проба во други води. Екс десниот бек на Вардар, Металург Јуниор, Куманово, Јуниор Кисела Вода, Металург РА...има свој подкаст „Wild Tales“, или во буквален превод „Диви приказни“. Во овој подкаст неговите гости ќе ги раскажат нивните животни приказни, а првата епизода е веќе во етерот. Погледнете...