🎥 Паличка не ја виде топката: Бомбата на Пранди што им донесе радост на Французите

Франција е првиот финалист на Европското првенство откако по продолженија ја победи Шведска со 34-30. Клучен беше погодокот за реми по крајот на регуларниот дел на Елохим Пранди од слободен удар од 12 метри по истекот на времето, па се чини дека Швеѓаните во продолженијата не можеа да се опорават од шокот што ги снајде. Погледнете го ударот на Пранди....