🎥 Николов и Начевски: Може да не нè сакаат, но мора да не почитуваат

Македонските арбитри Славе Николов и Ѓорѓи Начевски минатиот викенд влегоа во ракометната историја - по финалињата на ЕП, СП и ОИ, перфектно го отсудеа и финалето во машката Лига на шампиони, единствено што им фалеше. По мечот меѓу Барселона и Алборг, за 24Ракомет ТВ со нив разговаравме за организацијата на настанот во Келн, за тоа уште колку ќе трае нивната кариера, за нивните можни наследници, за третманот во Македонија...Погледнете...