🎥 Магија на Димитриоски – даде гол со вртенка во трк!

Шпанскиот Ваљадолид загуби дома минимално од Уеска со 27-26, а меѓу најдобрите поединци на теренот беше македонскиот интернационалец Димитар Димитриоски. Левото крило постигна три гола на овој меч, а еден од нив беше вистинска магија. По асистенција на вториот Македонец во Ваљадолид - Дарко Димитриевски, топката стигна до Димитриоски, кој беше во полн трк, но ја прифати и убаво се снајде. Со вртенка ја смести во голот на Уеска и постигна гол за ТВ шпици. Погледнете...