Ќе ечи во шпанските сали: Слушнете ја „Ла Ла Гол“ – официјалната химна на Мундијалот (ВИДЕО)

Официјалната химна на Светското првенство за жени, беше подготвена од шпанскиот пејач Карлос Бауте. Песната Ла Ла Гол ќе биде официјална химна на натпреварувањето кое ќе се одржи од 1 до 19 декември во Лирија, Бадалона, Валенсија и Торевиеха, а за првпат ќе учествуваат вкупно 32 репрезентации. Песната кој би требало да го одбележи овој настан можете да ја слушнете во продолжение....