Шоу на Цинцадзе во Прилеп – со двојна одбрана ги излуде бутелци! (ВИДЕО)

Тимот на Прилеп во натпревар од 12 коло во Суперлигата игра дома со Бутел Скопје. Прилепчани играат добро во првото полувреме, а дел од заслугите одат на адреса на грузискиот репрезентативен голман Зураб цинцадзе, кој на стартот на мечот имаше двојна одбрана. Најпрво го одбрани шутот на Јовица Младеновски, а потоа по одбиената топка и шутот на Мирко Мајиќ. Погледнете....