четврток, септември 16, 2021

Шеваљевиќ за 24Ракомет ТВ: Траеше кратко, но си заминувам горд (ВИДЕО)

Репрезентативецот на Црна Гора имаше само кратка епизода во дресот на Вардар и одигра неколку месеци. Сепак, нема да биде дел од тимот за следната сезона и веќе си заминува. „Бев среќен што потпишав за Вардар и што ќе играм за таков клуб. Сепак, со гордост и заминувам. Траеше кратко, но сметам дека дел од резултатите ги остваривме. Можеше и подобро, но не жалам за ништо“, изјави Шеваљевиќ за 24 Ракомет ТВ. Комплетната изјава можете да ја погледнете во видеото.