„Чкембари“ ги испратија пелистерци во Скопје (ВИДЕО)

Утре се игра големото дерби на македонскиот ракомет меѓу Вардар и Еурофарм Пелистер, кој можеби нема да го реши шампионот, но ќе му даде повеќе мир на победникот во финишот на плеј-офот. Битолчани на последниот тренинг во „Боро Чурлевски“ добија голема поддршка од „Чкембари“, кои им порачаа да се вратат триумфално во Битола....