Фински ветер во грбот за Македонија на патот кон Европско (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Македонија 33 – 24 Финска, Квалификациска група за пласман на ЕП2022

Машката репрезентација на Македонија со победа од 33-24 (16-10) против ги започна квалификациите за Европското првенство 2022. Лазаров го предводеше нападот со 11 голови, додека Кузмановски постигна 6 погодоци за националниот тим. Македонија е во група со Финска, Данска и Швајцарија. Избраниците на Брестовац следниот натпревар го играат за три дена во Швајцарија.

Машката репрезентација на Македонија со победа од 33-24 (16-10) против ги започна квалификациите за Европското првенство 2022. Лазаров го предводеше нападот со 10 голови, додека Кузмановски постигна 6 погодоци за националниот тим. Македонија е во група со Финска, Данска и Швајцарија. Избраниците на Брестовац следниот натпревар го играат затри дена во Швајцарија.