ФЕНОМЕНАЛЕН ГОЛ: Погоди со скок-шут од половина терен, коментаторите полудеа! (ВИДЕО)

Шпанецот со руско потекло, Олег Киселев, беше автор на најубавиот погодок минатиот викенд во Асобал лигата. Тој во финишот на првиот дел од дуелот против Ваљадолид, на две секунди до крајот погоди од половина терен! Погледнете го погодокот и слушнете ги коментаторите кои беа во неверување....