Фантастичен пречек за хрватските ракометари – гледајте ВО ЖИВО (ЛИНК)

Селекцијата на Хрватска го освои сребрениот медал на Европското првенство во Австрија, Норвешка и Шведска, откако во финалето беше поразена од Шпанија со 22-20. Сепак тоа не беше пречка за илјадници навивачи да се соберат на плоштадот „Јосип Бан Јелачиќ“ и да ги поздрават своите миленици.