УРНЕБЕСНО: Како изгледа карантин на спортски коментатор (ВИДЕО)

 

View this post on Instagram

 

Обычный день комментатора на карантине 🤣

A post shared by Спорт-Экспресс (@sport_express) on

Во моментите кога нема спорт на светските терени поради ширењето на коронавирусот, нема ниту спортски преноси на телевизија, па во карантин мора да бидат и спортските коментатори. Погледнете како еден од нив ја „одржува“ формата низ дома. Во првото видео ја коментира подготовката на какао на неговата сопруга, додека во второто го коментира миењето на рацете....