„Тој е ракометен волшебник – Тимур Дибиров“ (ВИДЕО)

Ракометарот што стана заштитен знак на Вардар и ја завршува седмата сезона во Скопје е Тимур Дибиров. За рускиот репрезентативец што има одиграно најмногу дуели за Вардар во Лигата на шампионите - 115 и стана најдобар стрелец во елитната конкуренција - 516, медиа тимот на регионалната СЕХА лига објави видео компилација на неговите потези и голови, и го нарече „ракометен волшебник“...