Томовски за 24 Ракомет ТВ: Млади сме, но мора да го понесеме товарот и одговорноста (ВИДЕО)

Голманот Мартин Томовски имаше одличен настап на отворањето на Европското првенство и беше најдобриот поединец на Македонија на дуелот против Словенија. Тој е свесен за она што ги очекува него и колегите во следниот период односно каков ќе биде товарот што ќе мора да го понесат особено сега кога и Лазаров не може да им помогне. Тоа го потврди и во изјавата за 24 Ракомет ТВ.