Тодоровска за 24Ракомет ТВ: Никогаш не замислував дека ќе играм во Македонија, ама…(ВИДЕО)

Една од најдобрите странски ракометарки што играле во Македонија несомнено е десното крило Наталија Тодоровска. Таа од АКВА Волгоград дојде во Кометал Ѓорче Петров и во првата сезона во Скопје освои титула во Лигата на шампионите. Иако никогаш не сонувала дека ќе заигра во Македонија, сепак дојде и остана да живее. Целата изјава погледнете ја во видео прилогот....