СТРУГА 2023: Арсиќ за 24Ракомет ТВ – АЕК сака тројна круна (ВИДЕО)

Тимот на АЕК ќе игра за третото место на Струшкиот турнир 2023 по поразот од Алкалоид. Голманот на грчкиот првак, Игор Арсиќ, кој е македонски зет, ужива да игра во Струга и посакува да го освои третото место по пресметката со Гуиф. Тој вели дека амбициите на АЕК се тројна круна во Грција. Целосната изјава погледнете ја во видео прилогот...