Специјалитет на Стоилов – атрактивен гол со шрауба против Војводина (ВИДЕО)

Вардар се наоѓа пред прв триумф во новата сезона од регионалната СЕХА лига против српскиот првак Војводина. Во првиот дел, македонскиот тим водеше со 15-10 а еден од головите што треба да се издвои е оној на капитенот Стоилов со шрауба - атракција која навикнавме да ја гледаме секој меч од страна на кружниот напаѓач. Погледнете...