Си асистираше сам на себе – „лудиот“ гол на Наи е најубав за минатата сезона во ЛШ (ВИДЕО)

Медиа тимот на ЕХФ ги избра најубавите погодоци во Лигата на шампионите за минатата сезона. Во ТОП 10 се најдоа головите на Смитс, Питлик, Пранди, Липовина, Јахја....а најубав е оној на Дилан Наи. Француското лево крило на Келце несакајќи си асистираше сам на себе и погоди во мрежата на Нант...