Се слави во Битола, некомплетниот Еурофарм Пелистер го сруши ГОГ Гудме (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Еурофарм Пелистер – ГОГ (Лига на Европа)

Еурофарм Пелистер забележа нова победа во Лигата на Европа откако денеска против ГОГ Гудме одигра со 32:31. Овој триумф донесе важни бодови со кои тимот од Битола дојде многу близу до пласман во осминафиналето. Со добра игра во текот на сите 60 минути победата беше и повеќе од заслужена.

Еурофарм Пелистер забележа нова победа во Лигата на Европа откако денеска против ГОГ Гудме одигра со 32:31. Овој триумф донесе важни бодови со кои тимот од Битола дојде многу близу до пласман во осминафиналето. Расположените ракометари на Еурофарм Пелистер успеаја во завршните 20 минути од натпреварот да дојдат до пресврт и да го привршат успешно овој дуел така што на крајот се радуваа на нови бодови и трета победа во серија после двете против Татабања минатата седмица.