СЕХА Ф4 2022: Пешмалбек – игравме со мадиња

Ракометарите на Веспрем ја одбранија титулата во регионалната СЕХА лигата откако славеа над Загреб со херојски пресврт, 32-30. Еден од новаците во унгарскиот гигант, Драган Пешмалбек, вели дека не бил лесен натпревар, но дека тој и неговите соиграчи играле со мадиња и на крајот заслужено се радуваат на пехарот. Целосната изјава погледнете ја во видео прилогот....