СЕХА Ф4 2022: Мае – секогаш е забавно да освојуваш трофеи

Унгарскиот гигант Веспрем ја одбрани титулата во регионалната СЕХА лигата откако во финалето на завршниот турнир славеше против Загреб со пресврт во финишот, 32-30. Средниот бек Кентан Мае е горд што повторно е на подиумот во регионалното натпреварување и вели дека е многу забавно да се освојуваат трофеј. Целосната изјава погледнете ја во видео прилогот....