СЕХА Ф4 2022: Дибиров – Чудно ми е во син дрес, ама секогаш сум со амбиции да освојам трофеј (Видео)

По осум настапи на Ф4 во СЕХА лигата и пет трофеи со Вардар, сега Тимур Дибиров првпат ќе настапи на завршниот турнир во друг тим - ППД Загреб. Рускиот интернационалец зборува за тоа како се снашол во Загреб, што му недостасува, кои се шансите на Еурофарм Пелистер....