СЕХА Ф4 2022: Дибиров – Со Чупиќ сме тука да му дадеме сигурност на Загреб

Рускиот интернационалец Тимур Дибиров со хрватскиот првак Загреб ќе се обиде да ја освои петтата круна во регионалната СЕХА лига. Левото крило, кое со Вардар има четири СЕХА трофеи, со „плинарите“ славеше против Нексе со 32-26, а заедно со Иван Чупиќ беа најдобри стрелци на натпреварот. Тој вели дека заедно со колегата со кој заедно играа во Вардар и даваат сигурност на екипата. Целосната изјава на Дибиров погледнете ја во видео прилогот...