СЕХА ВРЕМЕПЛОВ: Кога Вардар играше во „Кале“…„топка со очи“ од Стоилов до Марковиќ…(ВИДЕО)

Во отсуство на натпревари, медиа тимот на СЕХА лига ги потсетува љубителите на ракометот со најдобрите потези во историјата на ова регионално натпреварување. Меѓу нив е и асистенцијата на Столе Стоилов кон Добривоје Марковиќ. На дуелот меѓу Вардар и Загреб, кој се играше во СРЦ „Кале“, пикерот упати „топка со очи“ кон левото крило, кое реализираше во голот на Филип Ивиќ. Погледнете...