Сери и Хосни се „фатија“ на македонско оро (ВИДЕО)

Во саботата долго се славеше шампионската титула во Битола, а на „афтер парти“, францускиот интернационалец Руди Сери и тунискиот десен бек Усама Хосни на песната „Јовано, Јованке“ се фатија и заиграа македонско оро. Погледнете...