Секељ беше вистинска ноќна мора за Португалците (ВИДЕО)

Унгарија славеше во драматичен финиш против Португалија во второто коло на Европското првенство со 31:30 . Еден од клучните ракоемтарите за победата беше голманот на Еурофарм Пелистер, Мартон Секељ кој бранеше во второто полувреме и имаше неколку клучни интервенции. Во следното видео можете да ги погледнете интервенциите на голманот на Унгарија..