Само што почна мечот – веднаш црвен картон во Битола (ВИДЕО)

Само што почна натпреварот во Битола меѓу Еурофарм Пелистер и Мешков Брест, судиите веднаш доделија црвен картон. Францускиот лев бек во Мешков, Батис Бонфон, стартуваше во лицето на Јосип Периќ, а судиите Јуриновиќ и Мрвица не размислуваа премногу и го дискфалификуваа, Погледнете,,,