Радоста беше голема – тренерот со победнички танц пред ракометарките (ВИДЕО)

Српскиот тим Бекамент во четвртфиналето од ЕХФ купот беше поразен во Словачка од Дунајска Стреда со 30-29, но се пласираше во полуфиналето затоа што во првиот натпревар во Аранѓеловац славеше со 30-23. По пласманот во полуфиналето, радоста беше голема, успехот прославен со танц и со легендарната „Stayin Alive“ од Би Џиз, па и тренерот Саша Бошковиќ ги покажа своите танцувачки способности. Погледнете...