Радовиќ за 24Ракомет ТВ: Тешко е кога ќе загубите дома, но мора да извлечеме поука (ВИДЕО)

Еурофарм Пелистер беше поразен од Фуксе Берлин со девет гола разлика, 43-34, во третото коло од Лигата на Европа. Капитенот Мирко Радовиќ вели дека лесните голови што ги постигнувал Фуксе Берлин и некомплетниот ростер се причината за поразот. Црногорското десно крило жали за поразот дома, но вели дека тимот мора да извлече поука. Целосната изјава погледнете ја во видео прилогот...