ГОЛ од слободен удар во мрежата на Барса – Слишковиќ го измами Де Варгас (ВИДЕО)

Ракометарите на Порто имаа голема шанса да го срушат европскиот првак Барселона и водеа со плус седум, но на крајот сепак мораа да се задоволат со бод, 33-33. Потегот на мечот го има домашниот лев бек Иван Слишковиќ, кој по крајот на првиот дел од слободен удар погоди во мрежата на Де Варгас. Погледнете....