Ова не се бранеше: Проектил од десет метри на Димитриевски во мрежата на Барса (ВИДЕО)

На последниот натпревар од Асобал лигата, тимот на Синфин Сантандер каде што игра Дарко Димитриевски загуби на гостувањето кај шампионот Барселона, но еден од погодоците на македонскиот интернационалец мора да се биде одбележан. Тој од десетина метри упати проектил што не успеа да го одбрани Кевин Мелер. Погледнете....