Проектил од десетина метри – Димитриевски ја „искина“ мрежата на Ваљадолид (ВИДЕО)

Синфин Сантандер загуби од Ваљадолид со 37-30, иако на полувремето имаше само гол негатива, 16-15. Дарко Димитриевски беше втор стрелец и даде шест погодоци, а еден од нив беше проектил од десетина метри и вреди да се погледне неколу пати....