Проектил на Николовска – од слободен удар ја скина пајажината на голот на Спартак (ВИДЕО)

Тимот на Чаир славеше над составот на Спартак со 31-30 во натпревар во кој имаше комотно водство дури и од осум голови. Голот што го одбележа овој натпревар го постигна Марија Николовска од слободен удар по истекот на првите 30 минути. Ретко виден погодок на македонските терени, особено на натпреварите во женска конкуренција. Погледнете...