понеделник, јануари 24, 2022

Потег на денот: Мајсторијата на Кондев за печат на првото полувреме против Охрид (ВИДЕО)

Левото крило на Тиквеш, Дарко Кондев имаше добро прво полувреме против тимот на Охрид, а со неговиот погодок беше запечатено првиот дел. Тој погоди со шут од зад грб и направи одличен потег така што го има потегот на натпреварот на дербито на стартот на 12. коло во Супер машката лига.