Поддршка до максимум: И покрај поразот публиката во „Јане“ десет минути им пееше на ракометарите (ВИДЕО)

Вардар секогаш ја има публиката како „осми играч“. Овојпат во „Јане Сандански“ публиката десет минути им пееше на ракометарите по натпреварот со Веспрем, иако „црвено-црните“ загубија. Поддршката што тимот ја доби може и треба да им значи многу за во иднина, за следните натпревари. Сега на ракометарите останува да возвратат со добри игри и резултати. А тогаш и заедно ќе се радуваат...