Победнички погодоци во последните секунди – Циндриќ, Чупиќ, Кристопанс…(ВИДЕО)

На ракометните натпревари сè повеќе сме сведоци на многу неизвезни пресметки кои се решени во последните секунди од мечот. На видеото кое е во прилог може да се погледнат најголемите мајстори и нивните изведби за победа на својот тим. Ова видео не потсетува на најголемите успеси на Вардар, головите на Циндриќ и Чупиќ за првата титула европски шампиони на Европа. Освен тие голови можете да погледнете и извонредни погодоци од репрезентативни натпревари низ Европа.