четврток, октомври 21, 2021

Периќ: Вардар имаше „ветар во грб“, ама пред битолските навивачи четири гола се достижни (ВИДЕО)

Тимот на Еурофарм Пелистер загуби со четири гола разлика од Вардар, 29-25, во првото дерби оваа сезона во Суперлигата. Битолчани не беа во подредена позиција и имаа обиди за камбек во мечот, но на крајот мораа да се помират со поразот. Средниот бек Јосип Периќ го анализираше мечот со Вардар и најави дека пред битолската публика, четири гола негатива се достижни и дека Еурофарм Пелистер би можел да ја има предноста во плеј-офот од бод повеќе. Целосната изјава погледнете ја во продолжение....