Ова е голот што го расплака Вардар (ВИДЕО)

Вардар и Порто одиграа интересен натпревар во кој 60 минути се надигруваа, а како што течеше целата средба така и финишираше со голема неизвесност и возбудувања. Вардар губеше со 22-24, направи комплетен пресврт и поведе со 25-24 во последната минута, а за завршниот напад не ветуваше гол. Сепак среќно топката стигна до Ареја, кој погоди во последната секунда за реми. Погледнете....